Bardzo interesują się wiedzą o... ZUS. Kto? Nie zgadniecie

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu "Lekcje z ZUS" zgłosiła się rekordowa liczba uczniów opolskich szkół. Rzecznik regionalny ZUS w Opolu Sebastian Szczurek poinformował, że w pierwszym etapie wzięło udział prawie 2 tys. uczniów z 38 placówek w regionie.

Do pierwszego etapu projektu "Lekcja z ZUS" w woj. opolskim przystąpiło 1958 uczniów z 38 szkół. W konkursie swoją wiedzę o zasadach funkcjonowania ZUS i oferowanych przez ubezpieczyciela świadczeniach mogą sprawdzić uczniowie wszystkich rodzajów szkół ponadpodstawowych.

- Celem projektu "Lekcje z ZUS" jest przybliżenie młodym ludziom wiedzy o tym, jakie mamy prawa i obowiązki, będąc ubezpieczonym, przedsiębiorcą czy emerytem. Ponadto ma pokazać, czym zajmuje się ZUS jako jedna z najstarszych polskich instytucji, obsługująca ponad 25 mln Polaków, w tym kilkaset tysięcy mieszkańców Opolszczyzny. Zwieńczeniem projektu jest "Olimpiada wiedzy o polskim systemie ubezpieczeń społecznych"

– wyjaśnił Sebastian Szczurek.

W marcowym finale wojewódzkim weźmie udział 60 uczniów z 20 szkół, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów w testach wiedzy o ZUS. Najlepsi z regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Warszawie. Na najlepszych w skali kraju czekają nagrody, m.in. na tegorocznych maturzystów czekają indeksy na wiele wyższych uczelni.

Źródło

Skomentuj artykuł: