CPK szansą na rozwój Łódzkiego

- Centralny Port Komunikacyjny (CPK) to nowoczesne oblicze polskiej infrastruktury transportowej, innowacyjne rozwiązania dla polskiego sektora lotniczego, kolejowego i drogowego. Właśnie w takich rozwiązaniach widzimy potencjał dla dalszego rozwoju Polski - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda na Europejskim Forum Gospodarczym - Łódzkie 2021!

Zdaniem wiceministra Program CPK to ogromne przedsięwzięcie infrastrukturalne, które stanowi koło zamachowe dla rozwoju polskiej gospodarki. Budowa wspólnego lotniska oraz kolei dużych prędkości, stanowić będzie silny impuls rozwojowy dla miast i przyniesie realne korzyści dla nas wszystkich. Inwestycja umożliwi dotarcie z ponad 100. polskich miast do Portu Solidarność i Warszawy w czasie nie dłuższym niż 2-2,5 godziny.

W ramach Programu CPK planowana jest również rozbudowa autostrady A2 między Warszawą a Łodzią o trzeci pas ruchu w każdym kierunku.

- Poszerzenie autostrady A2 między Warszawą a Łodzią zapewni warunki dla płynnego i bezpiecznego ruchu pomiędzy tymi ważnymi miastami naszego kraju - podkreślił wiceminister.
 

- Zlokalizowanie Portu Solidarność w bezpośrednim sąsiedztwie woj. łódzkiego sprawi, że to właśnie ten region w szczególności zyska na realizacji przedsięwzięcia. To ważne przedsięwzięcie w obliczu obserwowanej w ostatnich latach malejącej liczby ludności regionu łódzkiego. W latach 2002-2020 liczba mieszkańców zmalała o 6,5 proc. i obecnie wynosi 2,44 mln osób

zauważył wiceminister Buda.

- CPK będzie impulsem dla rozwoju gospodarczego regionu i przyczyni się do stworzenia nowych miejsc pracy, szczególnie w  branżach: usługowych, edukacyjnych i badawczo-rozwojowych - dodał.

Źródło

Skomentuj artykuł: