Dwupokojowe do wynajęcia na topie

56% ankietowanych poszukuje mieszkania dwupokojowego - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę badawczą SW Research na reprezentatywnej próbie mieszkańców największych polskich miast na zlecenie Cushman & Wakefield. 

Z ankiety wynika, że 18% badanych najmuje mieszkanie lub dom (567 na 3078 ankietowanych). Zdecydowany faworyt dla ponad połowy ankietowanych to mieszkanie dwupokojowe o podwyższonym standardzie z balkonem, tarasem, ogródkiem lub niedaleko terenów zielonych.

Najemcy poszukują zdecydowanie mieszkań dwupokojowych - ponad 56% respondentów obecnie mieszka w mieszkaniach dwupokojowych i zdecydowana większość z nich uważa, że to mieszkanie o optymalnej dla nich wielkości. Dla 36% mieszkanie, które najmują obecnie jest za małe. Czy istnieje możliwość mieszkania w za dużym mieszkaniu? Tak, ale tylko nieliczne odpowiedzi na to wskazywały. Szukając następnego mieszkania respondenci także zamierzają nająć przede wszystkim mieszkania dwupokojowe (42%) i trzypokojowe (38%). Jedynie niewielka część (6%) ankietowanych chciałaby mieszkać w kawalerkach.

Najemcy kawalerek to przede wszystkim osoby do 34 roku życia, podobnie jak mieszkań 3 i 4 pokojowych i większe. Najmowanie wielopokojowych mieszkań wiąże się ze współdzieleniem mieszkania z innymi lokatorami.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N