Kolejna firma w PWCyber

Ministerstwo cyfryzacji podpisało dziewiąte porozumienie w ramach zainicjowanego przez ten resort Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber). Do porozumienia dołączyła firma DELL Technologies Polska.

To ważne porozumienie. DELL to jeden z gigantów światowego rynku nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Co więcej, to także mocno zakorzeniona w Polsce firma, o czym świadczy chociażby jej fabryka w Łodzi

powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski podczas uroczystości podpisania porozumienia.

Podpisany dokument zacieśnia współpracę ministerstwa w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – ocenia MC.

Dzięki niemu zyskujemy m.in. możliwość dostępu do wiedzy, informacji i doświadczenia największych firmach technologicznych. Ma to duże znaczenie w kontekście przeciwdziałania cyberzagrożeniom. Co więcej, tego typu porozumienia rozwijają wzajemne zaufanie pomiędzy administracją rządową a sektorem prywatnym

dodał szef MC.

W ramach podpisanego porozumienia jego strony zobowiązują się m.in. do współpracy w celu wymiany informacji o potencjalnych cyberzagrożeniach oraz zdarzeniach noszących znamiona zaplanowanych cyberataków na różne sektory gospodarki i sektor publiczny. Wszystko po to, by m.in. zwiększyć bezpieczeństwo cyfrowych procesów, produktów i usług.

Dotychczas ministerstwo podobne porozumienia zawarło z dziewięcioma uznanymi na rynku przedsiębiorstwami technologicznymi. W ub.r. do PWCyber przystąpiły: Samsung, Nokia, Cisco, Ericsson oraz pierwsza polska firma: Krypton. Natomiast w tym roku kolejne cztery firmy: IBM, Thales, Dynacon (polska firma wyspecjalizowana w technologiach OT) oraz właśnie DELL. Obecnie negocjowane są porozumienia z kolejnymi kilkunastoma firmami.
Podpisane porozumienie obejmuje takie obszary jak: informacyjny, edukacyjny, szkoleniowy i testów oraz certyfikacji.

Skomentuj artykuł: