Kto przejmie Tesco w Polsce? Jest decyzja UOKiK w sprawie czterech sklepów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgody na przejęcie czterech sklepów Tesco przez Kaufland Polska Markety.  Jak wynika z komunikatu, do którego treści dotarł serwis FilaryBiznesu.pl transakcje dotyczą lokalizacji w Lublinie, Ostrołęce, Wrocławiu i Warszawie.

Postępowania UOKiK dotyczyły przejęcia przez Kaufland Polska Markety części mienia spółek Snowfinch, Zodiac, BTN oraz Tesco. W wyniku koncentracji Kaufland nabył prawa do czterech powierzchni handlowych aktualnie użytkowanych przez Tesco Polska. Są to sklepy w Lublinie (ul. Orkana 4), Ostrołęce (ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 28), Wrocławiu (ul. Długiej 37/47) i Warszawie (ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 41).
 
Koncentracja wywierała wpływ na kilka lokalnych rynków HSD (hipermarkety, supermarkety i dyskonty). Prezes UOKiK zdecydował o skierowaniu sprawy do II fazy i przeprowadził badanie rynku.

Przeprowadzone postępowanie antymonopolowe wykazało m.in., że uczestnicy koncentracji spotykają się z silną konkurencją ze strony innych dużych sieci handlowych, takich jak: Biedronka, Leclerc, Piotr i Paweł, Stokrotka, Carrefour, Auchan. Dlatego prezes UOKiK uznał, że transakcja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji i wydał zgodę na koncentrację.

informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie może trwać dłużej.

Źródło

Skomentuj artykuł: