Poczta przywraca kolejne kierunki

fot. Andrew Lloyd / pixabay.com / Pixabay License

Poczta Polska przywraca nadawanie listów ekonomicznych do Włoch Austrii, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii - poinformował w czwartek operator.

14 marca br. Poczta poinformowała o zawieszeniu wz. z epidemią przyjmowania wszelkich przesyłek do innych krajów. W czwartek Poczta podała, że przywróciła wysyłanie listów ekonomicznych do Włoch, Austrii, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii.

W ubiegłym tygodniu Poczta przywróciła możliwość nadawania listów priorytetowych i ekonomicznych oraz paczek do Estonii i Finlandii, a także listów i paczek ekonomicznych do Irlandii.

Wcześniej przywrócono możliwość wysyłania przesyłek zagranicznych do Irlandii, Australii i Wielkiej Brytanii. Rozszerzono też wówczas zakres usług o przesyłki priorytetowe wysyłane na Ukrainę, Białoruś, do Czech, Słowacji, na Litwę i Łotwę.

Spółka przywróciła też wysyłanie przesyłek zagranicznych (bez przesyłek EMS) do Niemiec – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne) oraz GLOBAL Expres; Czechy i Słowacja – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne); Ukraina – listy (ekonomiczne), list polecone (priorytetowe), paczki (ekonomiczne) oraz Paczka UKRAINA PLUS.

Na Białoruś, Litwę, Łotwę oraz do Danii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii Poczta znów przesyła listy ekonomiczne oraz paczki ekonomiczne. Z kolei do Meksyku, drogą morską – listy ekonomiczne. Natomiast do USA i Kanady, jak podała spółka, drogą morską – listy (ekonomiczne) oraz paczki (ekonomiczne).

Obecnie w Polsce obowiązuje stan epidemii.

Źródło