Politycy chcą mieć własną kryptowalutę

Prawicowe Forum dla Demokracji (FvD) zapowiada przekształcenie ugrupowania w “zamknięte społeczeństwo” z własną kryptowalutą, spółdzielnią mieszkaniową, a nawet portalem randkowym.

 

W ostatnim odcinku swojego programu „Het Forum”, który jest dostępny na kanale YouTube, lider ugrupowania nakreślił wizję zmian w swojej partii.

Musimy stworzyć system, aby FvD-owcy mogli żyć ze sobą tak, jak tego chcemy. Jesteśmy mniejszością, otoczoną przez ludzi, którzy myślą inaczej

mówił Thierry Baudet.

Właśnie dlatego FvD musi mieć własną kryptowalutę, spółdzielnię mieszkaniową, a także portal randkowy.

To powinien być Forumland, kraj wirtualny, taki, w którym wynajmuję dom od członka FvD, wysyłam dzieci do szkoły, która jest prowadzona przez członka partii

kreślił wizję Baudet, który uważa, że powinny zostać stworzone wewnątrzpartyjne powiązania społeczno-gospodarcze.

Ubiegłoroczne sondaże prognozowały zwycięstwo Forum dla Demokracji w wyborach parlamentarnych, Kantar przewidywał zdobycie przez nie nawet 28 mandatów (na 150) w Tweede kamer, izbie niższej parlamentu.

Ostatecznie, po kolejnych konfliktach i rozłamach, a także kwestionowaniu zagrożenia ze strony koronawirusa, partia zdobyła w marcu jedynie 8 mandatów. Dodatkowo dwa tygodnie temu jej parlamentarną frakcję opuściło 3 posłów.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N