Rozpoczyna się 13. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

W tym roku wydarzenia promujące świadomy rozwój i aktywną postawę wobec życia – warsztaty, debaty i szkolenia organizowane przez ekspertów w dziedzinie rozwoju i promowania przedsiębiorczości z pomocą koordynatorów regionalnych ŚTP przeniosą się niemal w całości do Internetu. Patronem merytorycznym tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest Bank Gospodarstwa Krajowego.    

W stawiającym niespotykane wcześniej wyzwania 2020 roku kontekst pandemiczny ma dwojaki wpływ na organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Po pierwsze wpływa na formę wydarzeń – w tym roku będą to przede wszystkim spotkania i wykłady online. Po drugie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2020 odbędzie się pod hasłem „Nowa Normalność”. 

"Niecodzienna sytuacja, w jakiej znaleźli się pracodawcy i pracownicy na całym świecie prowokuje do dyskusji na wiele tematów. Zmiana zasad biznesowej gry i konieczność zasadniczej reorganizacji pracy to tylko początek długiej listy wyzwań, z jakimi w tym roku musieli zmierzyć się przedsiębiorcy. Dlatego chcemy zaprosić do debaty o tym, jak sprawdzają się różne metody organizacji zdalnej pracy, czym jest nowa normalność i jakie regulacje prawne mogłyby ułatwić życie ludziom związanym z biznesem. Przede wszystkim jednak, chcielibyśmy spojrzeć na pandemię jako szansę i zapytać, które z nowatorskich sposobów zarządzania zdały egzamin i powinny zostać z nami na dłużej" - informują organizatorzy.

Pod adresem https://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/wyszukiwarka/ można zapoznać się z organizowanymi w ramach ŚTP 2020 aktywnościami i zapisać się na wybrane przez siebie wydarzenie. Są one bezpłatne, a zdobyta wiedza może okazać się bezcenna.    

Patronem merytorycznym tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Dla firm dotkniętych skutkami pandemii Bank Gospodarstwa Krajowego przygotował aż kilkanaście programów pomocowych. To programy dla firm każdej wielkości, bez względu na branżę. Przedsiębiorcy mogą skorzystać ze wsparcia ze środków unijnych, krajowych czy z programów poręczeń i gwarancji. Z tarczy pomocowej BGK skorzystało już ponad 55 tysięcy przedsiębiorstw, a wartość wspartego przez bank finansowania wynosi ponad 40 mld zł.

Pełna oferta pakietu pomocowego BGK na stronie https://www.bgk.pl/pakietpomocy/.  ___________________________________________________________________________
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 170 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2019 roku w ŚTP włączyło się ponad 900 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 1554 wydarzeń, w których wzięło udział ponad 120 tys. uczestników. 
 

Skomentuj artykuł: