Uwaga! KNF wpisała na listę ostrzeżeń publicznych nowe podmioty

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wpisaniu w piątek trzech nowych podmiotów na listę ostrzeżeń publicznych. KNF zarzuca im złamanie przepisów ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

Na listę trafiło P.H.U. "RachNet" Jerzy Pucek z siedzibą w Świebodzinie. W tej sprawie Urząd KNF złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia KNF.

Komisja wpisała też na listę Great Private Equity sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Great Private Commercial Brokers z siedzibą w Dubaju. Również w sprawie tych podmiotów KNF złożyła zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia KNF oraz wykonywania działalności bez wpisu do rejestru agentów firm inwestycyjnych.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Źródło

Skomentuj artykuł: