Do 2050 r. 1/3 Polski pokryją lasy

Rusza ogólnopolska kampania „Łączą nas Drzewa”, która została zainaugurowana przez prezydenta Andrzeja Dudę w Międzynarodowy Dzień Lasów. 

W każdej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, sadzone będą drzewa, angażując lokalną społeczność oraz przedstawicieli samorządów i władz państwowych. Sadzenie będzie okazją do zapoznania się z działaniami leśników oraz wzięcia udziału w szeregu leśnych imprez organizowanych z zachowaniem obowiązujących restrykcji sanitarnych.

Pomysłodawcą akcji jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska, które realizuje projekt przy współpracy z Lasami Państwowymi. Jej główną ideą jest fakt, że drzewa stanowią jeden z kluczowych elementów zielonej infrastruktury, zaspokajającej liczne potrzeby społeczne.

- Dzięki pracy leśników oraz zaangażowaniu w tego typu akcje, lesistość w Polsce dzisiaj to prawie 30 proc. powierzchni naszego kraju.  Jesteśmy w czołówce państw europejskich pod względem wielkości obszarów leśnych. Do 2050 r. chcemy, żeby lesistość wynosiła 33 proc.
 

- mówi wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

W ramach projektu, oprócz sadzenia drzew, będą odbywały się leśne spacery, imprezy sportowe, akcje sprzątania i warsztaty. Wszystkie w reżimie sanitarnym, dostosowane do obowiązujących obostrzeń.

Źródło

Skomentuj artykuł: