Były listonosz podejrzany o kradzież kart bankomatowych

Policjanci z Bogatyni (Dolnośląskie) zatrzymali byłego listonosza, który jest podejrzany o kradzież kart bankomatowych. Mężczyzna miał przywłaszczyć sobie karty przysyłane przez bank oraz numery PIN do nich. Zdaniem policji, były listonosz wypłacił w ten sposób z kont klientów banku ponad 10 tys. zł.

Zatrzymany mężczyzna to 30-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego – przekazała dziś rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu Agnieszka Goguł.

To były listonosz, który zamiast doręczać przesyłki nadawane przez bank, w których znajdowały się nowe karty bankomatowe, zabierał je. Następnie czekał na przesłanie przez bank numer PIN, który również przechwytywał

podała rzeczniczka.

Według policji, mężczyzna ukradł w ten sposób około 100 kart. Następnie wypłacał z kont klientów pieniądze lub robił zakupy w internecie. Łącznie były listonosz miał ukraść z kont klientów ponad 10 tys. zł.

30-latkowi postawiono zarzuty bezprawnego uzyskania informacji, kradzieży oraz kradzież z włamaniem. Grozi mu 10 lat więzienia.

Źródło

Skomentuj artykuł: