Chcesz się odchudzić? Koncerny spożywcze poszerzają ofertę

Koncern Nestlé wprowadza na rynek specjalną linię produktów spożywczych skierowaną do osób zażywających Ozempic oraz inne leki odchudzające. Jak poinformowano produkty te mają być sprzedawane za mniej niż 5 USD i trafią do sklepów pod koniec roku.

Nestlé planuje wejść na specjalistyczny rynek, który w ciągu sześciu lat ma osiągnąć wartość 30 miliardów dolarów. Firma wprowadzi 12 produktów pod nową marką Vital Pursuit, w tym mrożone makarony białkowe, kanapki i pizzę, wzbogacone w białko oraz składniki odżywcze jak żelazo, witamina A i potas. Produkty te są dostosowane do potrzeb osób stosujących leki odchudzające – poinformowała firma. 

To pierwszy raz, gdy Nestlé, znane z marek takich jak DiGiorno i Nesquik, tworzy markę przeznaczoną dla użytkowników leków GLP-1. Leki te, stosowane w leczeniu cukrzycy typu 2, pomagają kontrolować poziom cukru we krwi i mogą prowadzić do utraty wagi. Semaglutyd, składnik Wegovy i Ozempic od Novo Nordisk, oraz tirzepatyd, składnik Mounjaro i Zepbound od Eli Lily, zyskały popularność w ostatnich latach, co wpłynęło na zmiany w nawykach konsumenckich.

Dyrektor generalny Walmart USA, John Furner, zauważył podczas rozmowy w listopadzie pewne zmiany w niektórych kategoriach, choć zaznaczył, że jest jeszcze za wcześnie, aby ocenić ich pełny wpływ na klientów i firmę. Furner wcześniej przyznał w wywiadzie dla Bloomberga, że firma widzi „lekkie cofnięcie w ogólnym koszyku”, z mniejszą liczbą jednostek i kalorii.

Z kolei Nestlé widzi w tym „rosnącą szansę rynkową” i planuje być w czołówce zmian. Na początku miesiąca Novo Nordisk poinformowało FOX Business, że co najmniej 25 000 Amerykanów rozpoczyna leczenie Wegovy co tydzień, a liczba ta rośnie. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Farmaceutów w 2023 roku jednej na 60 osób dorosłych w USA przepisano lek GLP-1.

Szacuje się, że do 2030 roku liczba użytkowników GLP-1 w USA może osiągnąć 30 milionów, czyli około 9% populacji, według JPMorgan. Przewiduje się, że rynek ten, napędzany przez leczenie cukrzycy i otyłości, w ciągu najbliższych kilku lat może przekroczyć 100 miliardów dolarów.
 

Źródło

Skomentuj artykuł: