Miliardy na budowę sieci szybkiego internetu w Polsce

W Olecku, woj. warmińsko-mazurskie, minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił nowy nabór wniosków na dofinansowanie budowy sieci szybkiego internetu, tym razem w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027. 

- Obecnie w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027, uruchomiliśmy największy w historii konkurs, dzięki któremu ponad 1,6 mln białych plam zostanie objętych dostępem do szybkiego internetu o przepustowości co najmniej 300 Mb/s 

– powiedział minister.

18 września ministerstwo cyfryzacji uruchomiło nabór wniosków w ramach działania Zwiększenie dostępu do ultra-szybkiego internetu szerokopasmowego w programie Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027. Nabór będzie trwał do 18 października br.

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni będą mogli uzyskać dofinansowanie na budowę sieci na 152 obszarach konkursowych, a dostęp do szybkiego internetu (min. 300 Mb/s) uzyska co najmniej 675 tys. gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw. Wspierane będą wyłącznie rozwiązania technologiczne zapewniające skalowalność sieci do prędkości gigabitowych. Na ten cel MC przeznaczyło blisko 3 mld zł.

To już trzeci nabór wniosków na dofinansowanie budowy sieci szybkiego internetu. 

Źródło

Skomentuj artykuł: