Jak kształcić konkurencyjne kadry? Debata „Gazety Polskiej”
Mówiąc o konkurencyjności polskiej gospodarki, myślimy najczęściej o jej innowacyjności, o skutecznej strategii rozwoju, o wejściu polskich firm na rynki zagraniczne. Aby jednak podejmować skuteczne działania, konieczne są fachowe kadry. Dobrze wykształcone, ambitne, mogące liczyć na wsparcie w rozwijaniu kompetencji. Jak pozyskiwać takie kadry i jak powinno wyglądać miejsce szkolnictwa zawodowego w polskiej polityce edukacyjnej – o tym w najbliższy wtorek, 8 listopada, będą rozmawiać uczestnicy debaty organizowanej przez „Gazetę Polską”: Konkurencyjność oparta na kadrach: znaczenie edukacji branżowej dla polskiej gospodarki. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.
Zaproszeni goście – politycy, eksperci, menadżerowie – będą rozmawiać m.in. o tym, jak dobra, nowoczesna edukacja branżowa przekłada się na sukcesy polskich firm i na siłę naszej gospodarki. Będzie mowa także o kluczowych wyzwaniach, stojących przez branżową edukacją w Polsce. Poznamy także punkt widzenia przedsiębiorców – czy odczuwają wieloletnie zaniedbania w zakresie kształcenia nowych kadr, które zaczęto skutecznie likwidować w ostatnich latach, czy polska edukacja branżowa jest dostosowana do potrzeb zmieniającego się rynku. Będziemy również pytać, jak zachęcić młodych fachowców, by budowali swoją karierę w kraju.
W debacie wezmą udział:
- minister Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki
- Dawid Solak, Zastępca Dyrektora Generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji
- dr Piotr Balcerowski, wiceprezes Instytutu Staszica, ekspert od zarządzania kadrami
- Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag sp. z o.o.
- Magdalena Wróbel, Dyrektor Naczelna ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi KGHM SA.
Debatę poprowadzi redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz. Relacja z wydarzenia ukaże się na łamach tygodnika i na portalu Niezależna.pl.
Relacja z debaty w przyszłym tygodniu również w „Gazecie Polskiej Codziennie” – 14 listopada, a 16 listopada na łamach tygodnika „Gazeta Polska”.