Korzystne zmiany dla polskich przedsiębiorców z branży kosmetycznej

Ministerstwo Finansów nowelizuje przepisy rozporządzenia w sprawie środków skażających alkohol etylowy. Zmiana pozwoli na dalszy rozwój branży kosmetycznej, umożliwi elastyczność w wyborze środków skażających przy produkcji wyrobów kosmetycznych, przez co zwiększy konkurencyjność polskich firm na rynku unijnym.

Branża będzie mogła także poszerzyć asortyment wyrobów kosmetycznych produkowanych na bazie alkoholu skażanego krajowymi środkami skażającymi.

Zmiana to efekt rozmów jakie były prowadzone z branżą kosmetyczną przez ministerstwo finansów. Dzięki niej polski przemysł kosmetyczny będzie mógł skuteczniej konkurować z innymi unijnymi podmiotami z tej gałęzi produkcji

mówi wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Projekt nowelizacji został zamieszczony na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji i podlega obecnie uzgodnieniom i opiniowaniu. Zakłada wprowadzenie nowej mieszaniny środków skażających alkohol etylowy wykorzystywany przez branże kosmetyczną do produkcji wyrobów kosmetycznych. Nowa mieszanina skażająca umożliwi poszerzenie gamy produktów, których produkcja nie będzie obciążona podatkiem akcyzowym. Dotyczy to takich wyrobów jak lakiery czy żele do włosów.

Skomentuj artykuł:

N