Morawiecki: Polski Ład to program budowy klasy średniej dla wszystkich

Dzięki rozwiązaniom Polskiego Ładu Polska będzie miejscem lepszym do życia - zapewniał w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Dzisiaj jest czas, żeby zaprosić wszystkich do tego optymistycznego, pozytywnego planu dla Polski - podkreślił.

- Jesteśmy w przededniu realizacji Polskiego Ładu. Mam świadomość, jak trudne są okoliczność. Mam świadomość głębokich podziałów na scenie politycznej, głębokich podziałów społeczeństwie, ale nie czas dzisiaj, żeby rozpatrywać przyczyny tych podziałów, dzisiaj jest czas, żeby zaprosić wszystkich do tego optymistycznego, pozytywnego planu dla Polski, do Polskiego Ładu - mówił Morawiecki.

Zapodział, że dzięki tym rozwiązaniom Polska będzie "z całą pewnością lepszym miejscem do życia".

- Po raz pierwszy, można powiedzieć od setek lat, mamy tę szansę, na którą czekały pokolenia Polaków - żeby średnia polska rodzina, przeciętna polska rodzina, o przeciętnych zarobkach, żyła za kilka, kilkanaście lat na poziomie państw bogatych Europy Zachodniej, Europy Południowej

ocenił premier.

Dodał, że taki cel jest w zasięgu ręki, a "mądra realizacja strategii, uwzględniająca elementy systemu finansowego, gospodarczego inwestycyjnego, biznesowego, fiskalnego, monetarnego, będzie w stanie nas do tego celu doprowadzić". 

Premier dodał, że istotny element programu, to wzmocnienie budowy klasy średniej. Tłumaczył, że pierwszy jego element ma zapewnić wypchnięcie jak największej grupy w kierunku klasy średniej, a ten drugi - wzmocnić ją.

- To podniesienie tego progu podatkowego, który nie był podnoszony od 12 lat - z 80 tys. zł, do 120 tys. zł - zapowiedział.

- Ale jesteśmy świadomi, że część klasy średniej dziś zarabiających między 6 a 10 tys. zł to też osoby, które chcemy, żeby na tej reformie nie tylko nie straciły, ale troszeczkę, w niektórych przypadkach też trochę skorzystały - podkreślił premier.

- To jest program budowy klasy średniej dla wszystkich, a nie dla nielicznych, klasy średniej, która ma być klasą średnią polskich rodzin

oświadczył szef rządu.

- To jest program wzmocnienia polskich rodzin. Rodziny są w sercu programu Prawa i Sprawiedliwości, programu Zjednoczonej Prawicy - zapewnił Morawiecki.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N