Polskie Araby na aukcji w połowie sierpnia

Narodowy Pokaz Koni Arabskich oraz Aukcja koni „Pride of Poland” odbędą się w połowie sierpnia w Janowie Podlaskim.

Prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, Tomasz Chalimoniuk zaprezentował pierwsze informacje organizacyjne: - 19 maja uruchamiamy przyjmowanie zgłoszeń do udziału koni w Pokazie. Można zgłaszać konie do 2 lipca. Do 18 czerwca natomiast przyjmujemy zgłoszenia do udziału w Aukcji. Mamy już też ustalone składy sędziowskie. Większość sędziów znamy z ubiegłych lat.

Prezes PKWK podkreślił, że szczegółowe kwestie organizacyjne są uzależnione od sytuacji epidemiologicznej, związanej z pandemią koronawirusa. Poinformował, że organizatorzy liczą na rychłe łagodzenie obostrzeń i możliwość udziału w wydarzeniu również publiczności.

Mam nadzieję, że w sierpniu będziemy mogli gościć w Janowie Podlaskim bez ograniczeń  wszystkich zainteresowanych. Dlatego w tym roku mamy już normalne cenniki zaproszeń VIP oraz biletów

zaznaczył prezes Chalimoniuk i dodał, że zainteresowanie udziałem jest duże.

Znane są już proponowane listy koni z polskich stadnin państwowych w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce, na aukcje „Pride of Poland” i „Summer Sale”. Lista jest dostępna w prezentacji poniżej. Można tam znaleźć również informacje dotyczące zasad udziału w Pokazie oraz Aukcji.

Na kolejnych spotkaniach zaprezentowane zostaną dalsze szczegóły organizacyjne dotyczące zarówno Pokazu jak i Aukcji.

Kalendarz wydarzeń:

  • 13-15 sierpnia 2021 r. - Narodowy Pokaz Koni Arabskich, Janów Podlaski
  • 15 sierpnia 2021 r. - 52. Aukcja koni „Pride of Poland”
  • 16 sierpnia 2021 r. - Letnia aukcja koni „Summer Arabian Horse Sale”

Skomentuj artykuł: