Premier podsumował Davos: Polski głos coraz lepiej słyszalny

Głos naszego kraju na forum międzynarodowym znaczy coraz więcej - zarówno pod względem gospodarczym, jak i geopolitycznym; zrobię wszystko, by był jeszcze mocniej słyszalny - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, podsumowując swoja wizytę na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Szef polskiego rządu we wtorek oraz środę uczestniczył w forum ekonomicznym w szwajcarskim Davos. W czwartek na Facebooku zamieścił wpis podsumowujący tę wizytę.

"World Economic Forum 2023 w Davos już za mną. Oto krótkie podsumowanie wszystkich spotkań, rozmów i wywiadów, które przeprowadziłem po to, by przyciągnąć do Polski jak najwięcej inwestycji" - napisał szef rządu.

"Co mogę powiedzieć po powrocie ze Szwajcarii? Głos naszego kraju na forum międzynarodowym znaczy coraz więcej - zarówno pod względem gospodarczym, jak i geopolitycznym. A ja zrobię wszystko, by był jeszcze mocniej słyszalny!" - zadeklarował.

Premier do wpisu dołączył grafikę ilustrującą spotkania, w których uczestniczył. Wynika z niej, że odbył rozmowy m.in. z przedstawicielami firm Coca Cola, Equinor, ArcelorMittal, Dell, AstraZeneca, Intel, Nokia.

Wśród osób, z którymi premier rozmawiał znaleźli się mer Kijowa Witalij Kliczko, sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, szef MSZ Litwy Gabrielius Landsbergis czy premier Finlandii Sanna Marin.

Źródło

Skomentuj artykuł: