Prezes BGK na Polsko-Afrykańskim Forum w Dubaju

– Afryka jest ważnym kontynentem dla rozwoju np. branży żywnościowej. Świat się zmienia, musimy lepiej się poznać i rozszerzać współpracę – mówiła Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK podczas Polsko-Afrykańskiego Forum w Dubaju: „Potencjał i kierunki rozwoju współpracy z państwami kontynentu afrykańskiego”.

Spotkanie, które odbyło się 28 marca jest platformą do wzmocnienia więzi polsko-afrykańskich w celu budowania przyjaznego otoczenia biznesowego i pogłębiania stosunków gospodarczych pomiędzy krajami. Głównym celem Forum jest prezentacja polskich osiągnięć, know-how i technologii, a także zapewnienie możliwości nawiązania współpracy z partnerami gospodarczymi z krajów afrykańskich. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele delegacji państwowych oraz przedsiębiorcy z Polski, z Afryki i Bliskiego Wschodu.

– Polska miała dotąd Polska ma ograniczone związki z Afryką. Jeśli chcemy, aby nasze relacje rozwijały się, powinniśmy skoncentrować się na wymianie, nie tylko ekonomicznej, ale także kulturalnej i edukacyjnej, jak np. programy wymiany studentów

– mówił Paweł Nierada, wiceprezes BGK na Forum w Dubaju.

Źródło
Tagi

Skomentuj artykuł: