Spadki na amerykańskiej giełdzie. Kryptowaluty w dół, ropa się zatrzymała

Na amerykańskiej giełdzie kryptowaluty odnotowały kolejne spadki. Bitcoin osiągnął trzytygodniowego minimum. Przyczyna obniżenia jego wartości nie była znana. Niższą niż w ostatnich dniach wartość giełdową odnotowała także ropa.

Jak poinformował portal foxbusiness.com bitcoin spadł aż o 7,7% do 21 404 USD w ciągu zaledwie kilku minut. W ostatnim czasie Bitcoin osiągnął wartość prawie 22 000 USD, ale spadł o ponad 2% w ciągu ostatnich kilku dni.

Jak szacują eksperci w ciągu miesiąca kryptowaluta ta straciła ponad 1% i spadła o ponad 49% rok do roku.

Również Ethereum odnotowało spadek o ponad 5% do około 1 700 USD. W ciągu ostatniego tygodnia straciło na wartości o ponad 1%.

Tymczasem ceny ropy nie idą już w górę. W dniu dzisiejszym wyraźnie przyhamowały swój wzrost. Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich kilku dni ropa zyskiwała na wartości.
Inwestorzy próbowali najwyraźniej oszacować nadzieje na silny popyt na paliwa po większym niż oczekiwano spadku ich wartości.

Amerykańska ropa West Texas Intermediate kosztowała około 90,00 USD za baryłkę, po wzroście o 2,7% podczas poprzedniej sesji. Kontrakty terminowe na ropę Brent kosztowały około 96,00 USD za baryłkę po tym, jak w czwartek wzrosły o 3,1%.

Mimo to kontrakty benchmarkowe zmierzały do tygodniowych strat w wysokości około 1,5%.

Źródło

Skomentuj artykuł: