Ten kryzys dotyka cały świat. Rozwiązanie? Premier Morawiecki: Kołem zamachowym są inwestycje

Inwestycje w są kołem zamachowym wyjścia z kryzysu, który dotyka Europę, dotyka Polskę, kryzysu zainicjowanego przez agresję Rosji na Ukrainę - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas będą wizyty na terenie Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej S3 Jawor.

"Inwestycje w tym trudnym czasie są kołem zamachowym, są motorem napędowym wyjścia z kryzysu. Nie wiemy jak ten kryzys będzie wyglądał, to jest kryzys globalny, kryzys który dotyka Europy dotyka Polski, kryzys (....) został zainicjowany przez agresję Rosji na Ukrainie" - powiedział premier.

Szef rządu przypomniał, że po agresji Rosji na Ukrainę doszło do gwałtownych wzrostów cen energii i paliw co doprowadziło do wzrostu inflacji we wszystkich europejskich krajach.

"Ale kiedyś kryzys się skończy i my przygotowujemy inwestycje, przygotowujemy - można powiedzieć - ziarno pod przyszłe plony. Infrastruktura drogowa, wodociągowa, kanalizacyjna, światłowodowa, energetyczna jest warunkiem wstępnym przyciągnięcia inwestorów" - podkreślił premier.

Szef rządu powiedział, że prawdopodobnie w najbliższych kilku miesiącach zostaną ogłoszone na terenie Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Źródło

Skomentuj artykuł: