Poczta gotowa na przedświąteczny szczyt

Przed świątecznym szczytem, Poczta Polska zatrudniła 2700 nowych pracowników - poinformowała we wtorek spółka. 700 osób na stanowisko listonosza, ok. 500 do obsługi klienta i ponad 1000 do pracy w sortowniach.

W całej Polsce listy, karty świąteczne i paczki roznosi blisko 30 tysięcy listonoszy oraz kurierów. W związku z przedświątecznym szczytem, Poczta Polska zatrudniła 2700 nowych pracowników, przede wszystkim w woj. mazowieckim, dolnośląskim, śląskim, łódzkim i wielkopolskim - podał w komunikacie operator.

Jak zaznaczyła, cytowana w komunikacie rzecznik prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek, z roku na rok Polacy kupują w internecie coraz więcej, w okresie przed świętami Bożego Narodzenia paczek jest o połowę więcej niż w zwykłych miesiącach. 

"Spodziewamy się, że w grudniu nadanych zostanie nawet o 70 proc. więcej przesyłek tygodniowo niż poza szczytem świątecznym. Dlatego nie tylko zatrudniliśmy nowych pracowników, ale także w największych miastach doręczamy paczki w soboty"

wskazała.

Poczta podał, że spośród 2700 nowych pracowników, ponad połowa została zatrudniona na podstawie umów o pracę, a ponad 1000 – na podstawie umów zleceń.

"Spółka nadal poszukuje kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów do 3,5 t oraz powyżej 3,5 t w woj. mazowieckim, łódzkim i dolnośląskim. Chętni do pracy mogą dorobić także w sortowniach na Mazowszu, Śląsku oraz w województwach: łódzkim i dolnośląskim"

podano.

Poczta Polska jest największym operatorem pocztowym na rodzimym rynku, zatrudniającym ponad 80 tys. pracowników. Ma ponad 7,5 tys. placówek, filii i agencji pocztowych.

Źródło

Skomentuj artykuł: