Przyznano prestiżowe nagrody Silesia Business & Life Awards

Po raz kolejny wręczono cenione nie tylko na Śląsku nagrody Silesia Business & Life Awards. Wśród wyróżnionych znalazły się duże i znane firmy takie jak PZU i Tauron, a także mniejsze przedsiębiorstwa z segmentu MSP, ale już o ugruntowanej pozycji w branży i na ogólnopolskim rynku, jak np. Drzazga Clinic, którą stworzyła znana bizneswomen Beata Drzazga. Tytuł osobowości trafił do Grzegorza Tobiszowskiego, byłego wiceministra energii.

- To prawdziwy Ślązak, kochający swój region, jedna z najaktywniejszych i najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej polityki 

mówił podczas uzasadnienia nagrody dla Tobiszowskiego Krzysztof Zioło - pomysłodawca i organizator gali Silesia Business & Life Awards.

Podkreślił też zasługi b. wiceministra w zakresie reformator polskiego górnictwa. - Za niezwykłą odwagę i determinację w tym procesie otrzymał tytuł "Człowieka roku 2017", nadany przez Wydawnictwo Górnicze - przypomniał. 

- Za konstruktywny dialog z branżą odnawialnych źródeł energii został natomiast "Osobowością Energetyki Wiatrowej" - według Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. To również jeden z architektów Programu dla Śląska, unikatowego w skali kraju, dzięki któremu do naszego województwa trafiło kilkadziesiąt miliardów złotych. Jest niezwykle zaangażowany i oddany sprawom Śląska i Polski

dodał. 

Gala po raz kolejny została zorganizowana w hotelu Monopol w Katowicach, gdzie często odbywają się takie wydarzenia, bo to miejsce z tradycją - gościł tu m.in. pianista Artur Rubinstein czy kompozytor Karol Szymanowski. 

- Na początku lat 20. w Monopolu gościł młody francuski kapitan Charles de Gaulle, a 30 października 1936 roku obiad weselny w Monopolu zjadł słynny tenor Jan Kiepura 

opowiada Zioło. 

Wyjaśnia, że celem Silesia Business & Life AWARDS jest nagrodzenie co roku osób i firm wyróżniających się ponadprzeciętną działalnością. - Tych, którzy mierzą wysoko, sumiennie realizują postawione sobie cele i mogą stanowić dla innych przykład. Chcemy, by mieli świadomość, że ktoś docenia ich pracę – dodaje. 

Nagrody i wyróżnienia to jednak nie wszystko. Każdego roku w gali uczestniczą osobistości ze świata biznesu, polityki i rozrywki. Tym razem byli to goście związani z branżą moto, która dynamicznie rozwija się na Śląsku, a wśród nich m.in. Marcin Wójcik z firmy Bentley Porsche Katowice (odebrał też wyróżnienie w kategorii firma roku w branży motoryzacyjnej), a także z branżą ubezpieczeniową – Krzysztof Piotrowski z firmy Premium Ubezpieczenia dostał nagrodę na 5-lecie działalności, a Marek Kwieciński odebrał nagrodę dla PZU – a także branży hotelarskiej i rozrywkowej (tu wyróżnienia trafiły m.in. do Marcina Kindla i Marcina Majchrowicza z Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej). W imieniu Grupy Tauron nagrodę za innowacje odebrał Adam Kampa, prezes Tauron Wytwarzanie.  
 

Źródło

Skomentuj artykuł: