500 Plus już dla 2 mln dzieci

W niespełna półtora tygodnia od rozpoczęcia naboru wniosków w ramach programu "Rodzina 500 plus" na nowy okres świadczeniowy rodzice i opiekunowie złożyli już przeszło 1,3 mln wniosków obejmujących ponad 2 mln dzieci – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego z programu "Rodzina 500 plus" na nowy okres świadczeniowy.

Szefowa MRiPS przekazała, że rodzice i opiekunowie złożyli już przeszło 1,3 mln wniosków obejmujących ponad 2 mln dzieci.

- To wspaniały wynik, cieszę się, że Polacy tak dobrze radzą sobie z wnioskowaniem o świadczenia online. To naprawdę proste i wygodne rozwiązanie, a w czasie pandemii – najbezpieczniejsze

podkreśliła minister Maląg.

Przypomniała, że aby dalej otrzymywać świadczenie wychowawcze, konieczne jest złożenie nowego wniosku na nowy okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r.

"Jeżeli chcemy zachować ciągłość wypłaty 500 plus, a wierzę, że większości rodziców na tym zależy, wniosek należy złożyć do końca kwietnia br." – dodała minister.

"W tym roku o 500 plus zawnioskujemy wyłącznie online. Możemy to zrobić za pośrednictwem portalu Empatia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS lub bankowości elektronicznej" – wskazała.

Osoby, które złożą wniosek do 30 kwietnia, otrzymają pierwszą wypłatę świadczenia do 30 czerwca 2022 r. W przypadku wniosków złożonych po tym terminie ustalenie prawa do wypłaty 500 plus nastąpi w maksymalnym czasie do 3 miesięcy.

Źródło

Skomentuj artykuł: