Co Melinda Gates zrobi z fortuną po rozwodzie? Media w USA już wiedzą

Bill i Melinda Gates byli razem jedną z najbogatszych i najbardziej filantropijnych par na świecie. Po rozstaniu staną się dwiema z najbogatszych osób na świecie. Amerykańskie media już wiedzą jak zagospodarują swe fortuny.

Z dziesięcioleciami zaangażowania filantropijnego na swoim koncie, Melinda Gates stała się kimś w rodzaju filantropijnego wzoru do naśladowania. Jej rozwód z Billem Gatesem otwiera nowy rozdział w dawaniu możliwości.

Nie wątpię w jej zdolność wywierania wpływu. To może być najważniejsza rzecz do naśladowania w filantropii, ponieważ jej wpływ jest tak nieproporcjonalnie potężny

powiedziała CNN Business Alexsis de Raadt St. James, założycielka i partner zarządzający Merian Ventures.

Melinda Gates skupiła się na kilku obszarach dawania swych pieniędzy w przeszłości, które może wskazywać na to, czego możemy się po niej spodziewać w nadchodzących dziesięcioleciach.

Wzmacnianie pozycji kobiet i młodych dziewcząt

Umacnianie i wspieranie kobiet ma dla Melindy Gates nadrzędne znaczenie. W 2015 roku podążała za tą pasją i stworzyła własną firmę inwestycyjno-inkubacyjną Pivotal Ventures.

Po tym, jak Bill i ja otworzyliśmy naszą fundację, zaczęłam spędzać czas z kobietami na całym świecie i lepiej rozumieć wpływ nierówności strukturalnych na życie kobiet i dziewcząt

napisała Melinda Gates w opinii dla CNN na temat International Women's Dzień w marcu 2020 r.

Dane są jednoznaczne: bez względu na to, gdzie na świecie się urodziłeś, Twoje życie będzie trudniejsze, jeśli będziesz dziewczyną

dodała.

Poprzez datki filantropijne i inwestycje typu venture capital firma wspiera kilka działań skoncentrowanych na kobietach. Zespół Pivotal Ventures koncentruje się szczególnie na zatrudnianiu większej liczby kobiet w kluczowych sektorach - takich jak technologia - i zachęcaniu większej liczby kobiet do ubiegania się o urzędy publiczne, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i wyższym.

W czerwcu 2020 roku, za pośrednictwem Pivotal Ventures, Melinda Gates połączyła siły z byłą żoną Jeffa Bezosa MacKenzie Scott, aby rozpocząć wyzwanie „Równość nie może się doczekać”. Program przyzna 30 milionów dolarów organizacjom, które mają najlepsze pomysły na zwiększenie siły i wpływów kobiet w Stanach Zjednoczonych do 2030 roku.

Zdrowie psychiczne

Dzięki swojej pracy w Pivotal Ventures Gates przewodziła kilku inicjatywom dotyczącym zdrowia psychicznego, skupiając się głównie na młodych ludziach. W kwietniu pomogła uruchomić Sound It Out, ogólnokrajową kampanię promującą zdrowie psychiczne wśród gimnazjalistów.

W październiku 2020 roku założyła The Upswing Fund for Adolescent Mental Health, który zapewnia zasoby organizacjom zajmującym się potrzebami zdrowia psychicznego młodych ludzi - szczególnie koncentrując się na młodych ludziach kolorowych i młodej społeczności LGBTQ + w Stanach Zjednoczonych.

Szczepionki i dostęp do szczepionek

Melinda Gates bardzo głośno wypowiadała się na temat szczepionek i dostępu do szczepionek, ostatnio podczas pandemii Covid-19.

Każdy potrzebuje tej szczepionki. Jeśli dostarczymy ją tylko do krajów o wysokich dochodach, ta choroba będzie się odbijać. Będziemy świadkami dwa razy więcej zgonów. A nasze ożywienie gospodarcze będzie znacznie wolniejsze niż gdybyśmy dostarczyli szczepionkę do wszystkich

powiedziała w grudniu w CNN.

Zachęcała także decydentów do rozważenia długoterminowego rozwiązania, które zagwarantuje, że kobiety nie będą ponownie zagrożone w przypadku kolejnego kryzysu. W sumie Fundacja Billa i Melindy Gatesów przeznaczyła ponad 1,75 miliarda dolarów na wsparcie globalnej odpowiedzi na Covid-19.

Ubóstwo

Wyciąganie ludzi z biedy było od dawna priorytetem Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że wszyscy ludzie mają dostęp do technologii cyfrowej, a obecnie miliardy nadal nie

 

powiedziała kiedyś w wywiadzie dla CNN.

Technologia cyfrowa nie pomoże w walce z ubóstwem, jeśli samo jej zdobycie popycha ludzi w ubóstwo

dodała.

W 2019 roku nazwała „szeroki dostęp do środków antykoncepcyjnych” „największym narzędziem walki z ubóstwem, jakie mamy na świecie”.

Źródło

Skomentuj artykuł: