Elektromont S.A. z nowym kontraktem i planami na rozwój

Notowana na rynku NewConnect Elektromont S.A. (w trakcie zmiany na Carbon Group) wykona instalację elektryczną i teletechniczną w budynku biurowym w Szczawnie-Zdroju. Oferta Spółki została wybrana przez firmę JMS Sp. z o.o., która jest podwykonawcą inwestycji.

Całkowite wynagrodzenie wynikające ze złożonej oferty stanowi kilkakrotność kapitału zakładowego Elektromont S.A. Jednocześnie Spółka dąży do finalizacji kolejnych kontraktów oraz realizacji planów związanych z rozszerzeniem działalności o handel węglem i wejściem w sektor OZE.

- Niezmiennie realizujemy podstawowy obszar działalności Elektromont, który stanowi ważną część przychodową Spółki. 11 października dostaliśmy informację o wyborze naszej oferty na wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych w budynku biurowym w Szczawnie-Zdroju. Z uwagi na uwarunkowania biznesowe nie możemy ujawnić wysokości kontraktu, jednak jest to znaczna kwota, kilkukrotnie przewyższająca nasz kapitał zakładowy. W niedługim czasie spodziewamy się podpisania umowy ze zleceniodawcą. Mogę potwierdzić również, że prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma podmiotami w zakresie wykonania kolejnych prac instalacyjnych w obiektach - informuje Cezary Jasiński, Członek Rady Nadzorczej delegowany do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu.

Spółka Elektromont S.A. kilka tygodni temu poinformowała o planach rozpoczęcia działalności w obszarze handlu węglem kamiennym, a w kolejnych etapach obrotem odnawialnymi źródłami energii. Firma zamierza zawrzeć pierwsze kontrakty, których finalizacja planowana jest na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2022 r. Zmianie ulegnie również nazwa Spółki na Carbon Group.

- Mimo początkowych trudności związanych z działaniami poprzedniego Prezesa Zarządu, cały czas podtrzymujemy nasze plany rozwoju. Obecnie celem nadrzędnym Spółki jest zapewnienie finansowania dzięki realizacji kolejnych kontraktów. Prowadzimy jednak nasze działania w kilku obszarach, m.in. finalizacji umów handlowych oraz załatwienia wszelkich procedur formalno-prawnych. Liczymy na to, że już niedługo zakomunikujemy kolejne efekty naszych prac - dodaje Cezary Jasiński.

Źródło

Skomentuj artykuł: