Elon Musk: Będzie „amnestia” dla zawieszonych kont na Twitterze

Amerykański miliarder oświadczył, że Twitter od przyszłego tygodnia zapewni „ogólną amnestię” niektórym zawieszonym kontom. Nastąpiło to po tym, jak w środę umieścił na swoim komunikatorze ankietę, w której zapytał użytkowników Twittera, czy konta, które „nie złamały prawa lub nie były zaangażowane w rażący spam”, powinny zostać przywrócone.

Kilka kont, takich jak konto byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, zostało już przez Muska ponownie umieszczonych na jego portalu społecznościowym.

W specjalnym głosowaniu ponad 3,1 miliona użytkowników Twittera odpowiedziało na ankietę z czego 72,4% stwierdziło, że chce przywrócenia zawieszonych kont.

„Ludzie przemówili. Amnestia rozpoczyna się w przyszłym tygodniu” — napisał na Twitterze Musk, który ma 118,7 mln obserwujących na platformie. Miliarder użył także łacińskiego wyrażenia: „głos ludu jest głosem Boga”.

Musk nie podał jednak szczegółów, w jaki sposób zostanie przeprowadzony proces amnestii.
Amerykański miliarder reaktywował również konta na Twitterze rapera Ye (dawniej Kanye West) i influencera Andrew Tate'a. Jednak stwierdził, że zwolennik teorii spiskowych Alex Jones nie będzie mógł wrócić na Twittera. Został on zmuszony do zapłacenia 1,44 miliarda dolarów odszkodowania po tym, jak fałszywie i wielokrotnie twierdził, że strzelanina w szkole Sandy Hook w 2012 roku w USA, w której zginęło 20 dzieci i sześciu dorosłych, była mistyfikacją.

Musk napisał, że jego własne dziecko zmarło i że „nie ma litości” dla nikogo, kto „wykorzystałby śmierć dzieci dla zysku, polityki lub sławy”.

Miliarder pod koniec października sfinalizował zakup Twittera za 44 miliardy dolarów po miesiącach sporów prawnych.

Źródło

Skomentuj artykuł: