Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie

Elon Musk nie jest już, według Forbesa, najbogatszą osobą na świecie. Spadek ceny akcji Tesli, po tym jak Musk zakupił Twittera, spowodował, że wyprzedził go dyrektor generalny LVMH Bernard Arnault.

Musk dzierżył tytuł najbogatszego człowieka na świecie od września 2021 r., Kiedy wyprzedził założyciela Amazona Jeffa Bezosa. Bogactwo Muska, głównie związane z akcjami Tesli, było napędzane przez błyskawiczny wzrost ceny akcji producenta elektrycznych samochodów, która wzrosła o ponad 1000% w ciągu dwóch lat. Akcje jednak straciły w tym roku, częściowo z powodu wyprzedaży, która przyspieszyła po przejęciu Twittera przez Muska za 44 miliardy dolarów.

Z kolei Arnault zbił fortunę budując największy na świecie luksusowy konglomerat, w skład którego wchodzą takie marki jak: Louis Vuitton, ale także Tiffany, Tag Heuer i Celine. Arnault posiada nieco ponad 60% klasy akcji z prawem głosu LVMH i „jest wart” 186,2 miliarda dolarów, według Forbesa.

Według danych FactSet, Musk posiada obecnie 14,11% pozostających w obrocie akcji Tesli, o wartości rynkowej 530 miliardów dolarów. Musk ma również ponad 40% akcji SpaceX, dodając miliardy na papierze do swojej wartości netto.

Co ciekawe Bloomberg Billionaires Index, który wykorzystuje nieco inne metodologie, nadal plasuje Muska jako najbogatszą osobę na świecie, z 168 miliardami dolarów w porównaniu do 167 miliardów dolarów Bernarda Arnault.

Źródło

Skomentuj artykuł: