Horała: Zapraszamy amerykański biznes do udziału w postępowaniach przetargowych na budowę CPK

Sekretarz stanu w MFiPR, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała spotkał się z Assistant Deputy Secretary w Departamencie Handlu USA Davidem De Falco. Rozmowa posłużyła wymianie stanowisk i poglądów na temat obecnego i możliwego zaangażowania przedsiębiorstw amerykańskich w projekt CPK. 

Obie strony wymieniły również opinie nt. rozwoju połączeń infrastrukturalnych w regionie Europy Środkowej, z perspektywą na poprawę i zwiększenie połączeń ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie stwierdzono zbieżność stanowisk.
- Stosunek rządu Stanów Zjednoczonych do projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego był zawsze pozytywny i mogliśmy liczyć na wsparcie i otwarty dialog. W przedsięwzięcie, jakim jest budowa CPK, zaangażowany jest też amerykański biznes. Mam nadzieję, że zainteresowanie amerykańskich przedsiębiorców współpracą w tym zakresie będzie rosło. Istnieje tu szeroka przestrzeń do działania, szczególnie w nadchodzących – otwartych i konkurencyjnych - przetargach budowlanych w części lotniskowej oraz w temacie finansowania dłużnego Portu Lotniczego „Solidarność”. Zapraszamy amerykański biznes do udziału w postępowaniach – powiedział  pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.

Skomentuj artykuł: