Tarcza prądowa. Interwencja rzecznika MŚP

Sejm przychylił się do tego, aby od 1 stycznia 2024 r. zamrożeniem cen prądu były objęte także małe i średni firmy. Biuro Rzecznika MŚP przekonuje, że to efekt jego interwencji.

"Zamrożenie cen obowiązywać będzie do końca czerwca 2024 r. Dzięki decyzji Sejmu mniejsze firmy będą mogły skorzystać z ceny prądu na poziomie maksymalnie 693 zł za MWh. Zamrożenie górnego pułapu cen na tej wysokości przyniesie realne oszczędności dla przedsiębiorców rzędu co najmniej 10%. Takie rozwiązanie wyrównuje szanse małych przedsiębiorstw i dużych podmiotów. Pozwoli to wielu przedsiębiorcom przetrwać trudny okres gospodarczy i utrzymać miejsca pracy" - informuje Biuro Rzecznika MŚP.

-Dziękuję posłom za uwzględnienie mojego postulatu – mówi Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

- Małe i średnie przedsiębiorstwa to koło zamachowe naszej gospodarki, w większości reprezentują one także kapitał polski, powinny więc być przedmiotem szczególnej troski ze strony rządu i parlamentu

dodaje Rzecznik.

W czwartek Sejm większością głosów przyjął poselski projekt ustawy o wsparciu odbiorców energii elektrycznej. Zakłada on przedłużenie do 30 czerwca 2024 r. maksymalnych cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych na poziomie 412 zł za MWh netto do obecnego poziomu limitu zużycia, pomniejszonego o 50 proc., ponieważ przepisy mają obowiązywać przez pół roku. Dziś projekt bez poprawek przyjął Senat RP.

Skomentuj artykuł: