Co można podarować przyszłej mamie na baby shower?

Moda na baby shower, czyli przyjęcia organizowane dla przyszłej mamy przez jej przyjaciółki i krewne, przywędrowała do Polski z USA. Impreza jest popularna też w innych krajach anglosaskich, a w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Oprócz świętowania głównym celem baby shower jest obsypanie przyszłej mamy prezentami. Co można podarować z tej okazji, aby sprawić przyszłej mamie miłą niespodziankę?

Wśród najczęściej wybieranych upominków na baby shower dominują praktyczne przedmioty przydatne przy karmieniu, przewijaniu i pielęgnacji maluszka. I choć niewątpliwie są one bardzo pomocne, to jednak nie można zapominać, że kobieta w ciąży nie jest tylko mamą. Wciąż pozostaje przede wszystkim kobietą, dlatego warto zadbać by wśród pieluszek, śpioszków czy ramek na zdjęcia, znalazł się również prezent, który może sprawić przyszłej mamie prawdziwą przyjemność.

Sesja zdjęciowa z brzuszkiem

To pomysł na prezent dla przyszłej mamy, który pozwoli jej uwiecznić na zdjęciach ten niezwykły czas oczekiwania, gdy kształtuje się silna i nierozerwalna więź matki i dziecka. Fotografie, które powstaną jako efekt sesji będą wspaniałą pamiątką dla całej rodziny, w tym również mającego się narodzić maluszka. Sesja zdjęciowa z brzuszkiem jest wspaniałą okazją, by zatrzymać chwilę, kiedy kobieta nosi w sobie drugie życie. To oryginalny upominek, który może ucieszyć i miło zaskoczyć przyszłą mamę.

Sesja noworodkowa

Pięknym prezentem na baby shower będzie również sesja noworodkowa, gdyż pojawienie się dziecka na świecie to długo wyczekiwany moment. Młodzi rodzice zawsze chętnie uwieczniają na zdjęciach swoje maleństwo, by mieć pamiątkę z pierwszych wspólnych chwil. Profesjonalna sesja zdjęciowa pomoże im zachować wspomnienia na dłużej, a piękne fotografie dziecka staną się cenną rodzinną pamiątką.

Kurs chustowania

To dobry pomysł na prezent, który ułatwi życie świeżo upieczonej mamy. Chustonoszenie uwalnia ręce, dzięki czemu rodzic może sprzątać, gotować czy robić zakupy, cały czas zapewniając swojemu dziecku poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Profesjonalny doradca chustonoszenia nie tylko podpowie jaką chustę wybrać i nauczy różnych metod wiązania, ale też odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Nauka chustowania może być realizowana w formie indywidualnej lekcji w domowym zaciszu, aby zapewnić mamie komfortową atmosferę i najlepsze warunki do praktycznej nauki.

Dzień w spa

Miłym i atrakcyjnym pomysłem na prezent dla kobiety w ciąży może być również dzień w SPA z dedykowaną propozycją dla przyszłych mam. Coraz więcej salonów oferuje specjalne pakiety zabiegów dedykowanych kobietą w ciąży. Są one w pełni bezpieczne dla zdrowia i rozwoju nienarodzonego dziecka. Taki upominek, podarowany z okazji baby shower nie tylko  pozwoli zadbać o wygląd i dobre samopoczucie ciężarnej, ale pomoże także pozbyć się obrzęków i dolegliwości bólowych, które często towarzyszą ciąży.

Baby shower to impreza organizowana przez kobiety i dla kobiet w radosnej atmosferze, której towarzyszą „babskie ploteczki”, żarty i konkursy, a główna bohaterka otwiera przy gościach otrzymane prezenty.

Skomentuj artykuł: