Konkurs filmowy o wsi

Ministerstwo rolnictwa ogłosiło konkurs filmowy dla młodych mieszkańców obszarów wiejskich. Filmy mają opowiadać o życiu na wsi. Prace przyjmowane będą do 6 września, a najlepsze produkcje zostaną nagrodzone - informuje resort.

Konkurs skierowany jest do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16. do 40. roku życia. W ramach konkursu przewidziane są dwie kategorie wiekowe.

Kategoria I przeznaczona jest dla mieszkańców wsi w wieku od 16 do 25 lat. Kręcone przez nich filmy mają pokazać wieś widzianą z perspektywy młodego człowieka, przedstawioną jako miejsce do życia i rozwoju zawodowego. "Podziel się swoimi planami na przyszłość, opowiedz, jak widzisz siebie na wsi za kilka lat" - zachęca resort.

Rolnicy do 40 lat w swoich produkcjach powinni opowiedzieć o osiągnięciach i determinacji w rozwijaniu swojego gospodarstwa oraz poprawie jego konkurencyjności na rynku, z wykorzystaniem środków unijnych.

Na najlepsze prace czekają nagrody pieniężne i wyróżnienia.

"Celem konkursu ogłoszonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudę jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika. Dzięki tej inicjatywie przekonamy się, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to człowiek wszechstronny, który buduje swój potencjał dzięki pracy i efektywnemu wykorzystaniu środków unijnych"

czytamy w komunikacie.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 września 2021 r. Szczegóły można znaleźć na stronie MRiRW, w zakładce www.gov.pl/web/rolnictwo/ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi.

Źródło

Skomentuj artykuł: