GDDKiA: Prawie 4300 km dróg ekspresowych i autostrad

Rok 2020 był wyjątkowy nie tylko dla branży drogowej, ale i dla każdego sektora gospodarki. Mimo pandemii i nadzwyczajnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, realizowaliśmy nasze plany inwestycyjne - stwierdza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

Ubiegły rok zakończyliśmy, realizując 96 zadań o łącznej długości ponad 1225,2 km. Udostępniliśmy w nim do ruchu niemal 140 km nowych dróg. Obecnie kierowcy mają do dyspozycji 4269 km dróg szybkiego ruchu, w tym 1712 km autostrad i 2557 km dróg ekspresowych. W postępowaniach przetargowych są 42 zadania o łącznej długości 545,9 km.
Ważne decyzje i konkretne działania przyczyniły się do tego, że koronawirus nie zatrzymał drogowych inwestycji - informuje GDDKiA.

Rok 2020 r. to rok wielu realizacji. W pewnym momencie było ich 100. To oznacza, że w najbliższych latach przybędą setki kilometrów nowych dróg.

W 2020 r. GDDKiA ogłosiła przetargi dla 48 odcinków o długości 600,2 km i podpisała 35 umów na zadania o łącznej długości 450 km i wartości 18,1 mld zł.

- Za nami trudny rok zmagań z pandemią. Mimo obiektywnych trudności zdołaliśmy ogłosić wiele przetargów i podpisać wiele umów na realizację nowych dróg ekspresowych i autostrad. Łączymy odcinki dróg w jedną spójną sieć - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

- Planowaliśmy ogłosić postępowania przetargowe na 350 km, a w rzeczywistości nasz portfel zamówień, z którym weszliśmy na rynek budowlany w 2020 r., urósł do poziomu inwestycji o łącznej długości 600 km! Ponadto oddane kolejne kilometry nowych dróg i podpisane umowy. Kończymy ten rok bardzo dobrym wynikiem i wchodzimy w nowy z planem wykonania równie efektywnej pracy

podkreślał Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
Tagi

Skomentuj artykuł: