Google zainwestuje ok. 700 mln dol. w swoje warszawskie centrum

Firma Goolge ma zainwestować ok. 2,7 mld zł w zakup budynków i kompleksu biurowego The Warsaw HUB - przekazała firma w poniedziałkowej informacji.

Jak podała amerykańska firma technologiczna, Google "zostanie właścicielem kompleksu biurowego The Warsaw HUB zlokalizowanego na warszawskiej Woli, w którym od zeszłego roku wynajmowała przestrzeń i ulokowała centrum rozwoju technologii chmurowych". Dodano, że wartość inwestycji w zakup budynków i dalszy rozwój centrum wyniesie blisko 2,7 mld zł.

"Obecnie działalność Google w Polsce koncentruje się na wspieraniu działań na rzecz uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy" - przekazała firma w poniedziałkowej informacji.

Przypomniano, że w ubiegłym tygodniu Google poinformował o przeznaczeniu blisko 40 mln zł na pomoc organizacjom pozarządowym - "środki trafią zarówno do organizacji świadczących bezpośrednią pomoc humanitarną oraz wsparcie w pierwszych tygodniach pobytu uchodźców w Polsce, jak i do inicjatyw, które starają się odpowiedzieć na ich długofalowe potrzeby".

Dodano, że Google będzie też "wykorzystywać swoje zasoby i przestrzenie, by wesprzeć osoby dotknięte wojną w Ukrainie" - m.in. w Campusie Google for Startups na warszawskiej Pradze ma być utworzone centrum, gdzie lokalne organizacje pozarządowe będą świadczyć pomoc prawną i psychologiczną dla uchodźców.

Źródło

Skomentuj artykuł: