Tanieje olej napędowy. Drożeje benzyna

Olej napędowy potaniał względem ub. tygodnia o 5 gr, do średnio 7,91 zł za litr; pozostałe paliwa podrożały. O 2 gr więcej kosztuje benzyna Pb95, oferowana na stacjach po 6,62 zł/l - poinformował w środę portal e-petrol.pl. Dodano, że najtaniej jest w woj. świętokrzyskim.

Ze środowego raportu e-petrol.pl wynika, że w tym tygodniu olej napędowy potaniał o 5 gr na litrze, do średnio 7,91 zł za litr. "Niestety pozostałe paliwa, już i tak drogie, jeszcze podrożały" - wskazali analitycy portalu.

"O 2 gr więcej niż tydzień temu kosztuje zakup litra benzyny Pb95, oferowanej na stacjach po 6,62 zł. O 3 gr wzrosła także średnia ogólnopolska cena autogazu - dziś LPG sprzedawane jest po 3,02 zł/l" - poinformowali.

Analitycy zwrócili uwagę, że "na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo świętokrzyskie, gdzie e-petrol.pl odnotował najniższe ceny paliw. Dla benzyny i diesla wynoszą one odpowiednio 6,56 i 7,88 zł/l, a dla autogazu 2,87 zł/l".

Według danych portalu aktualnie tankowanie benzyny 95-oktanowej jest najdroższe na Podkarpaciu i w województwie zachodniopomorskim, gdzie jej litr kosztuje przeciętnie 6,67 zł.

"Również w województwie podkarpackim oraz w lubuskim i dolnośląskim najwięcej płaci się za olej napędowy: 7,94 zł/l. Na Dolnym Śląsku także z ceną 3,21 zł/l jest najdroższy autogaz" - stwierdzili analitycy e-petrol.pl.

Źródło

Skomentuj artykuł: