Rheinmetall z rekordowym zamówieniem

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall otrzymał rekordowe zamówienie od Bundeswehry na dostawę wojskowych samochodów ciężarowych. Firma ogłosiła, że podpisano umowę ramową, która przewiduje dostawę do 6500 pojazdów na sumę do 3,5 mld euro.

Pod koniec czerwca Bundeswehra zamówiła w firmie z Duesseldorfu amunicję o wartości około 8,5 mld euro.

Zgpodnie z umową ramową 610 pojazdów o wartości ponad 300 mln euro zostało zamówionych natychmiast i 250 ciężarówek zostanie dostarczonych jeszcze w tym roku - napisał portal dziennika "Handelsblatt". Lwia część kontraktu będzie sfinansowana ze specjalnego funduszu Bundeswehry o wartości 100 miliardów euro, który rząd Niemiec utworzył po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Bundeswehra w przeszłości wielokrotnie zamawiała ciężarówki wojskowe w fimie Rheinmetall. Koncern stara się również o zamówienie od Pentagonu na pojazdy transportowe dla amerykańskiego wojska.

Jeśli Rheinmetall zawrze kontrakt z Pentagonem, to zamówienie może być znacznie większe niż w przypadku Bundeswehry. W kręgach zbliżonych do koncernu mówi się, że USA zamówiłyby około 40 tys. pojazdów transportowych. Wartość kontraktu szacowana jest na około 16 mld euro - poinformował "Handelsblatt".

Źródło

Skomentuj artykuł: