"Sankcje przeciwko Rosji są wciąż konieczne"

Przewodniczący niemieckiego Bundestagu Wolfgang Schaeuble oznajmił w niedzielnym wywiadzie dla "Bild am Sonntag", że sankcje przeciwko Rosji są wciąż konieczne.

"Rosja to ważny kraj - dla świata, Europy i szczególnie dla Niemiec. Więc powinniśmy go szanować. Jesteśmy również bardzo zainteresowani konstruktywną rolą Rosji i rozsądną współpracą na pewnych zasadach. Zasady te nie zawsze były przez obie strony przestrzegane. Zwłaszcza przez Rosję. Dlatego, po okupacji Krymu i (wybuchu) wciąż nierozwiązanego konfliktu na wschodzie Ukrainy musieliśmy wprowadzić sankcje. Sankcje te są wciąż niestety konieczne" - powiedział Schaeuble w magazynowym, niedzielnym wydaniu dziennika "Bild".

Proszony o ocenę postępowania byłego kanclerza RFN Gerharda Schroedera, który pracuje jako "główny lobbysta Gazpromu", przewodniczący Bundestagu udzielił wymijającej odpowiedzi, wskazując, że były socjaldemokratyczny szef rządu nie złamał żadnych przepisów.

"Sam musi zdecydować, czy objęcie takiej funkcji relatywnie niedługo po tym jak wycofał się z polityki, jest w dobrym stylu" - stwierdził.

Źródło

Skomentuj artykuł: