"Mój elektryk". Ile wniosków złożono?

Blisko 1 tys. wniosków o dopłaty do zakupu elektryków na łączną kwotę ponad 20 mln zł zostało złożonych w ramach programu "Mój Elektryk" - poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. NFOŚiGW podał, że prawie 1/4 wniosków złożyli posiadacze Karty Dużej Rodziny.

Jak podał Fundusz, od uruchomiania programu "Mój elektryk" dla osób fizycznych, w Generatorze Wniosków o Dofinansowanie (GWD) zostało złożonych 969 wniosków na łączną kwotę 20 033 250 zł, w tym posiadacze Karty Dużej Rodziny (KDR) złożyli 226 wnioski na kwotę 6 102 tys. zł.

Dodał, że z liczby już złożonych wniosków w programie "Mój elektryk" wynika, że średnia dopłata do e-samochodu dla osób fizycznych wyniesie nieco ponad 20 tys. zł.

NFOŚiGW przypomniał, że osoby fizyczne mogą wnioskować o dopłaty do zakupu aut z napędem elektrycznym lub wodorowym. Dotacja dla nabywców indywidualnych wynosi 18 tys. 750 zł, a limit ceny to 225 tys. zł. Na większą dotację mogą liczyć osoby z Kartą Dużej Rodziny. Dla nich przewidziano 27 tys. zł dopłaty, bez limitu ceny elektrycznego samochodu.

Jak zaznaczyła Agnieszka Szmit z NFOŚiGW, wkrótce uruchomiony zostanie trzeci komponent programu "Mój elektryk" dla podmiotów innych niż osoby fizyczne. Przypomniała, że na realizację tego komponentu NFOŚiGW przeznaczy dodatkowe 200 mln zł, ponad dotychczasowy budżet 500 mln zł, tym samym budżet narodowego programu "Mój elektryk" wzrośnie do 700 mln zł.

Realizację programu przewidziano na lata 2021–2026, a nabory wniosków będą prowadzone do 2025 roku lub do wyczerpania środków

Źródło

Skomentuj artykuł: