Od początku roku Lotnisko Chopina odprawiło ponad 17 mln pasażerów!

Od początku roku warszawskie Lotnisko Chopina odprawiło ponad 17,1 mln pasażerów, z czego ponad 10,5 mln wybrało kraje w strefie Schengen - poinformował dziś port. I jak dodano - w listopadzie br., pierwszym miesiącu sezonu zimowego, lotnisko obsłużyło 1 mln 382 tys. osób.

Jak poinformowano w informacji prasowej, w okresie od stycznia do listopada Lotnisko Chopina obsłużyło ponad 64 proc. pasażerów w ruchu rozkładowym, 22 proc. podróżnych skorzystało z połączeń niskokosztowych, a blisko 14 proc. z połączeń czarterowych. Najwięcej osób – 52 136 – podróżowało w poniedziałek, 6 listopada.

"Od początku roku warszawski port odprawił ponad 17,1 mln pasażerów. Zdecydowana większość obsługiwanych pasażerów, bo ponad 10,5 mln, w 2023 roku skorzystała z połączeń międzynarodowych w krajach w strefie Schengen" 

- przekazało lotnisko.

W listopadzie, czyli w pierwszym miesiącu sezonu zimowego, warszawski port obsłużył 1 mln 382 tys. pasażerów. 

"Osiągnięte wyniki przewyższyły prognozy, a stołeczne lotnisko wprowadza wiele rozwiązań, aby podróżni, mimo zmniejszającej się przepustowości, oszczędzali czas i czuli się komfortowo" 

- wskazano.

Od początku roku, do pięciu najpopularniejszych kierunków wybieranych przez pasażerów Lotniska Chopina należały: Londyn, Paryż, Antalya, Amsterdam oraz Frankfurt. Natomiast w samym listopadzie najwięcej pasażerów odprawiono na rejsy do: Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W tegorocznym sezonie wakacyjnym port obsłużył ponad 7,5 mln pasażerów. W ubiegłym roku było to ponad 14,4 mln podróżnych.
 

Źródło

Skomentuj artykuł: