Podsumowano I kwartał na lotnisku w Radomiu

21 tys. pasażerów odprawiło w pierwszym kwartale 2024 r. lotnisko w Radomiu. Pod koniec maja ruch w radomskim porcie będzie większy - rozpoczną się wakacyjne loty czarterowe – poinformowały Polskie Porty Lotnicze (PPL).

Tylko w marcu z radomskiego portu skorzystało 6 131 pasażerów. Lotnisko w Radomiu obsługiwało w tym miesiącu wyłącznie połączenia regularne: do Rzymu, na pokładzie samolotów PLL LOT oraz do Larnaki na Cyprze, realizowane przez węgierskiego przewoźnika Wizz Air.

Letni rozkład lotów w lotnictwie ruszył wraz z końcem marca. Niebawem z Radomia realizowane będą wyloty wycieczkowe. Pierwsze rejsy czarterowe mają wystartować już pod koniec maja.

Wakacje z wylotem z radomskiego portu oferują m.in. biura: Coral Travel, ITAKA, Rego Bis, TUI, Grecos, Greckie Podróżei Anex Tour. W sprzedaży znajdują się wycieczki do: Antalyi, Tirany i Podgoricy.

Oprócz rejsów czarterowych w sezonie letnim z Radomia operować mają również samoloty PLL LOT, które na trasach regularnych latać będą do: Rzymu, Tirany, Ochrydy i Prewezy. W okresie wakacji rejsy do Larnaki kontynuować będzie też Wizz Air.

Port lotniczy w Radomiu rozpoczął działalność w maju 2014 r. Przez krótki czas loty z tego miasta odbywały się m.in. do Rygi, Berlina, Wrocławia i Lwowa. Było to jedyne lotnisko użytku publicznego w Polsce, które powstało bez wsparcia unijnego. Miasto zainwestowało w jego utworzenie ponad 100 mln zł. Po ogłoszeniu przez sąd w 2018 r. upadłości prowadzącej lotnisko miejskiej spółki Port Lotniczy Radom, lotnisko kupiły Polskie Porty Lotnicze i wybudowały je prawie od nowa. Pierwszy lot z nowego portu odbył się pod koniec kwietnia ub. roku. 

Źródło

Skomentuj artykuł: