Historyczne maksima polskiego eksportu i importu

W kwietniu polski eksport i import notują historyczne maksima - poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Stwierdził, że to odzwierciedlenie dobrej kondycji przemysłu i poprawiającej się koniunktury partnerów handlowych.


 

Jak napisał wicepremier Gowin we wtorkowym wpisie na Twitterze, "w kwietniu br. polski eksport (23 mld euro) i import (21,6 mld euro) notują historyczne maksima". Szef MRPiT zwrócił uwagę, że tempo wzrostu obrotów "przekracza odczyty sprzed dwóch lat (eksport +15,2 proc., import +9,1 proc,)". Ocenił, że jest to odzwierciedlenie dobrej kondycji przemysłu i poprawiającej się koniunktury partnerów handlowych.


 

Główny Urząd Statystyczny poinformował we wtorek, że nadwyżka w obrotach towarowych handlu zagranicznego po kwietniu 2021 r. wyniosła 3,5 mld euro. Obroty towarowe handlu zagranicznego w styczniu - kwietniu br. wyniosły w cenach bieżących 408,4 mld zł w eksporcie oraz 392,3 mld zł w imporcie. Dodatnie saldo ukształtowało się na poziomie 16,0 mld zł.

Źródło

Skomentuj artykuł: