Holendrzy wykupują domy w Hiszpanii

Coraz więcej Holendrów nabywa domy w Hiszpanii, w 2022 roku kupili ich rekordowo dużo - 4,3 tysiąca - informuje dziennik „De Telegraaf”.

W rankingach wyjazdów wakacyjnych Hiszpania od lat zajmuje w Niderlandach czołową pozycję. Okazuje się jednak, że Holendrzy nie tylko lubią tam podróżować, ale także coraz częściej decydują się na zakup drugiego domu w tym kraju.

Jak zaznacza gazeta, nabywcy to nie tylko emeryci, którzy chcą się cieszyć urokami słonecznej Hiszpanii, ale również młodzi ludzie "chcący realizować swoje marzenia".

Najbardziej popularnym miejscem zakupu jest obszar wokół Alicante, Costa Blanca. W ubiegłym roku aż 39 proc. holenderskich nabywców kupiło swój dom właśnie tam. Na drugim miejscu jest Costa del Sol, niedaleko Malagi (26 proc.) a podium zamyka Murcja na południu kraju (7 proc.).

"Ceny domów w Hiszpanii są znacznie niższe niż w Holandii" – mówi Marleen de Vijt, dyrektor Azull, biura maklerskiego specjalizującego się w hiszpańskim rynku mieszkaniowym cytowana w "De Telegraaf".

Jako przykład podaje ona willę w Alicante o wartości 280 tys. euro z trzema sypialniami, basenem o wymiarach 5 na 10 metrów i dużym ogrodem. Tyle trzeba zapłacić za niewielkie mieszkanie na obrzeżach Rotterdamu.

Skomentuj artykuł: