xAI Elona Muska wybrał już miasto. To tam będzie superkomputer

Założona przez Elona Muska firma zajmująca się sztuczną inteligencją wybrała już swoją lokalizację. Będzie nią Memphis. Celem xAI jest stworzenie największego superkomputera na świecie.

Izba Większa Memphis ujawniła, że południowo-zachodnie miasto Tennessee widnieje w planowanym projekcie. Ma to być „największa inwestycja kapitałowa nowej firmy na rynku w historii Memphis”. Superkomputer będzie nosił nazwę „Gigafactory of Compute”.

W odpowiedzi na post X, który zawierał nagranie z konferencji prasowej Greater Memphis Chamber, na której ogłoszono plany lokalizacji w Memphis superkomputera, Musk potwierdził, że to „prawda”. 

Według Greater Memphis Chamber pod tym projektem muszą się jeszcze podpisać przedstawicielstwa Rozwoju Gospodarczego Hrabstwa Memphis i Shelby oraz inne lokalne władze. 

Firma zajmująca się sztuczną inteligencją „spodziewa się stworzyć wysokiej jakości miejsca pracy po zakończeniu fazy 1, z możliwościami bardziej znaczących inwestycji w przyszłych fazach”.

„Memphis jest miastem innowatorów, więc nic dziwnego, że ci, którzy chcą zmienić świat, czują się tu jak w domu” – powiedział burmistrz Memphis Paul Young. 

xAI oficjalnie działa od lipca 2023 roku. Pod koniec zeszłego miesiąca, po ujawnieniu 6 miliardów dolarów finansowania, xAI oznajmiło, że w przygotowaniu są informacje o „wielu ekscytujących aktualizacjach technologii i produktów”.
 

Źródło

Skomentuj artykuł: