KNF ostrzega przed tymi podmiotami

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych nowe podmioty: Incandecent Consulting LLC, Alcon Pro LLC, Vantage Global Limited - poinformowała dziś KNF.

Urząd KNF skierował do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wynikające z ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

Jak poinformował Urząd, na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały 26 października cztery podmioty. "Incandecent Consulting LLC z siedzibą w Saint Vincent i Grenadyny, działający za pośrednictwem platformy internetowej Capartners dostępnej pod adresem https://cappartners.ltd/pl oraz platformy internetowej Capital Alliance Partners dostępnej pod adresami https://capartners.ltd/pl oraz http://capartners.world/pl - podała KNF w środowym komunikacie.

Dodano, że na listę trafił też "Alcon Pro LLC z siedzibą w Saint Vincent i Grenadyny, działający za pośrednictwem platformy inwestycyjnej Favor Trades – www.favortrades.com"; a także "Vantage Global Limited z siedzibą w Vanatu, działający za pośrednictwem platformy Klimex Capital Markets posługującej się stroną internetową https://www.klimexcm.com/" oraz 3P Consulting Group sp. z o.o. z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim.

Urząd KNF skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia).

Wskazano, też na "zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia)". Jak wyjaśniono, przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot - postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim.

Lista ostrzeżeń prowadzona przez KNF jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne.

Źródło

Skomentuj artykuł: