Krzysztof Falkowski nowym prezesem Poczty Polskiej

Rada Nadzorcza Poczty Polskiej SA powołała z dniem 20 września br. Krzysztofa Falkowskiego w skład Zarządu Poczty Polskiej V wspólnej kadencji na stanowisko prezesa zarządu Poczty Polskiej SA.

Krzysztof Falkowski sprawował dotychczas funkcję wiceprezesa Zarządu Poczty Polskiej ds. infrastruktury, a - w związku ze złożoną rezygnacją przez dotychczasowego prezesa spółki, Tomasza Zdzikota (został powołany na stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju KGHM Polska Miedź) - od 1 września pełnił obowiązki prezesa Zarządu Poczty Polskiej.

Krzysztof Falkowski to - jak informuje Poczta Polska - prawnik i politolog oraz ekspert i wieloletni praktyk w zakresie zamówień publicznych. W latach 2018-2020 prezes Agencji Mienia Wojskowego, wcześniej dyr. Departamentu Zezwoleń i Koncesji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W latach 2008-2016 kierował Wydziałem Zamówień Publicznych w Zakładzie Remontów i Konserwacji Dróg w Warszawie.

Pracował także w Urzędzie m.st. Warszawa dla Pragi Północ, najpierw jako naczelnik Wydziału Administracyjno - Gospodarczego, potem jako zastępca burmistrza, w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie, gdzie piastował stanowisko zastępcy dyrektora oraz w Dziale Organizacji Zarządzania i Inwestycji Kapitałowych w warszawskich Zakładach Przemysłu Ciągnikowego „URSUS” SA.

Absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studia podyplomowe z zarządzania w administracji publicznej na Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. L. Koźmińskiego w Warszawie, studia podyplomowe w zakresie „Cyberbezpieczeństwa” na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz studia podyplomowe Master of Business Administration w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów w Warszawie.

W ramach działalności społecznej, trzykrotnie zasiadał w Radzie Miejskiej w Brwinowie.

Skomentuj artykuł: