List od prezesa GUS trafi do każdej skrzynki pocztowej w kraju

Poczta Polska dostarczy druki bezadresowe w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 - poinformowała w czwartek spółka. Poczta doręczy w całej Polsce ponad 15 mln listów prezesa GUS.

Jak podała spółka, w wyniku wygranego przetargu ogłoszonego przez Główny Urząd Statystyczny, narodowy operator pocztowy dostarczy druki bezadresowe w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

W ramach współpracy Poczta Polska zrealizuje zarówno odbiór przesyłek z Zakładu Wydawnictw Statystycznych GUS w Radomiu i przygotowanie korespondencji przez Dział Wydruku i Konfekcjonowania w Warszawie, jak również ich dystrybucję na terenie całej Polski. Do 18 maja br. operator pocztowy dostarczy do wszystkich punktów adresowych w kraju łącznie ponad 15 mln listów prezesa GUS z informacjami o zasadach przebiegu i realizacji spisu powszechnego - dodała spółka.

Poczta Polska wskazała, że w związku z epidemią i zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązkową formą tegorocznego spisu będzie forma internetowa. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub wywiad przeprowadzany przez rachmistrza spisowego.

Według prezesa Poczty Polskiej Tomasza Zdzikota spółka ponownie wykorzysta swój "potencjał logistyczny oraz sprawność w doręczaniu przesyłek dla realizacji kluczowych zadań", tym razem związanych z dystrybucją korespondencji masowej w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności.

"Poczta to wiarygodny i niezawodny partner w komunikacji Państwa z Obywatelami"

stwierdził Zdzikot.

Poczta przypomniała, że w 2020 r. przystąpiła do niemal 1,9 tys. przetargów na usługi pocztowe, wygrywając 96,5 proc. z nich. Oferta spółki została uznana za najkorzystniejszą m.in. w przetargach: ZUS na lata 2021–2023, KRUS na lata 2021–2022, czy PGNiG na lata 2021–2022.

1 kwietnia br. ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. To największe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze według ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie i na określonym terytorium. Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach. Na ich podstawie podejmowane są najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata. Udział w spisie jest obowiązkowy. 

Źródło

Skomentuj artykuł: