Maląg: Dochody gospodarstw domowych wzrosną o 3 mld złotych

Dzięki podniesieniu minimalnego wynagrodzenia do 2 800 zł w 2021 r. dochody gospodarstw domowych wzrosną o blisko 3 mld zł. To realne wsparcie dla rodzin – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie płacy minimalnej. Zgodnie z nim w 2021 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie o 200 zł i wyniesie 2,8 tys. zł. Z kolei minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych w 2021 r. wyniesie 18,30 zł (obecnie to 17 zł).

- Poprawa jakości życia Polaków, polskich rodzin, to jeden z absolutnych priorytetów naszych rządów. Pandemia tego nie zmieniła, dlatego kontynuowane będą wszystkie realizowane do tej pory programy społeczne. Ale dotyczy to również płacy minimalnej – zapewniła szefowa MRPiPS.

Zwróciła uwagę, że minimalne wynagrodzenie wzrośnie o 7,7 proc. w stosunku do obecnego roku.

- Dla porównania, jeszcze w 2015 r. płaca minimalna wynosiła 1750 zł. To najlepiej pokazuje, że dbamy o dobro pracowników w Polsce – zaznaczyła Marlena Maląg.

- Szczególnie dzisiaj, w trudnym czasie pandemii, ważne jest dbanie o interesy polskich pracowników. Dzięki podniesieniu minimalnego wynagrodzenia do kwoty 2 800 zł w 2021 r. dochody gospodarstw domowych wzrosną o blisko 3 mld zł. To realne wsparcie dla rodzin. Dzisiaj wynagrodzenie na poziomie minimalnego wynagrodzenia za pracę otrzymuje ok. 1,7 mln osób

powiedziała minister.
Źródło

Skomentuj artykuł: