Ministerstwo finansów zaprasza firmy do współpracy

Resort finansów rozpoczyna pilotaż Krajowego Systemu e-Faktur (KseF). - Zapraszamy podmioty, które zajmują się rozwojem oprogramowania do fakturowania, do udziału w testach Krajowego Systemu e-Faktur – ogłoszono. Udział w pilotażu nie wymaga oficjalnego zgłoszenia. System zacznie działać za rok, a za dwa lata będzie dla przedsiębiorców obowiązkowy.

Ministerstwu pod wodzą Tadeusza Kościńskiego zależy na przetestowaniu nowego rozwiązania przez zainteresowane podmioty, które zajmują się rozwojem oprogramowania do fakturowania. Założenia pilotażu są dostępne na podatki.gov.pl.

Dostęp do wersji testowej oprogramowania jest możliwy za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej.

Udział w pilotażu nie wymaga oficjalnego zgłoszenia. Faktury wystawione podczas testów nie będą wywierać żadnych skutków prawnych. Po określonym czasie będą usuwane z systemu. Zalecane jest używanie zanonimizowanych danych.

Od stycznia 2022 r. polscy przedsiębiorcy będą korzystać z e-Faktury dobrowolnie. Będzie to jedna z dopuszczalnych form dokumentowania sprzedaży obok faktur papierowych i obecnie już funkcjonujących w obrocie gospodarczym, faktur elektronicznych. Warto zauważyć, że rząd planuje aby od 2023 roku przedsiębiorcy obowiązkowo korzystali z e-Faktury.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N