Paliwa samochodowe będą drożeć

Paliwa na polskich stacjach zdrożeją - prognozują analitycy portalu e-petrol.pl. Ich zdaniem litr benzyny 95-oktanowej może w przyszłym tygodniu kosztować nawet 6,63 zł., a olej napędowy - 7,67 zł.

"Gwałtowne podwyżki na rynku międzynarodowym działają bardzo odczuwalnie na sytuację w Polsce – skokowe zmiany można wiązać m.in. z decyzją OPEC o zmniejszeniu produkcji w kolejnym miesiącu" - ocenili w piątkowym komentarzu eksperci e-petrol.pl, dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak. Jak prognozują, w najbliższym czasie "o spadkach cen na pylonach stacji paliw trudno mówić".

Zgodnie z ich przewidywaniami między 10 i 16 października za litr benzyny 95-oktanowej kierowcy zapłacą od 6,50 do 6,63 zł. "Nieco mniej dotkliwie odczuwalna będzie zmiana w przypadku benzyny 98, na której marża jest nieco lepsza" - wskazali. Dodali, że jej cena "ulokuje się w przedziale 7,21-7,34 zł za litr".

Bardziej odczuwalna, jak prognozują, będzie podwyżka dla kierowców tankujących na stacjach olej napędowy. Analitycy przewidują, że ceny tego paliwa mogą sięgać w przyszłym tygodniu od 7,51 zł do 7,67 zł za litr. "Jedynie w przypadku autogazu możemy mówić o względnym spokoju – ceny tego paliwa mogą drożeć jedynie minimalnie do poziomu 3,08-3,17 zł" - ocenili.

Źródło

Skomentuj artykuł: