Pieniądze dla chmielarzy!

Bardzo ważna informacja dla wszystkich chmielarzy. Będzie dotacja, dzięki której ochronią swoje zdrowie, a nawet życie!

Drewniane słupy energetyczne i telekomunikacyjne w polskich miastach i wsiach, podkłady kolejowe czy słupy stosowane na plantacjach chmielu. Wszystkie one były impregnowane rakotwórczym kreozotem. Obecnie przepisy prawa zakazują stosowania tego środka, jednak w wielu miejscach można jeszcze spotkać stare słupy.

Na plantacjach chmielu sytuację ma zmienić program ministerstwa rolnictwa. 
Wkrótce ruszy kolejny nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych szkodliwym kreozotem. Będzie prowadzony od 15 lutego do 31 marca 2023 r.

Wsparcie będzie udzielane na wymianę słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu, na powierzchni nie większej niż 5 ha, na nowe konstrukcje wolne od kreozotu, w tym na demontaż słupów nośnych impregnowanych kreozotem, nabycie i transport nowych elementów konstrukcyjnych wolnych od kreozotu oraz na ich montaż na tej samej powierzchni, na której dokonano demontażu słupów nośnych impregnowanych kreozotem.

Wnioski będzie można składać w formie elektronicznej poprzez skorzystanie z formularza udostępnionego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na PUE pod adresem https://epue.arimr.gov.pl/.
Więcej informacji:
https://www.gov.pl/web/rolnictwo/informacje-o-trwajacych-naborach1

Źródło

Skomentuj artykuł: